close

Filtruj według

Marka

Marka

Opaski kapitana

Piłka nożna to sport zespołowy, w którym każdy gracz odgrywa równie ważną rolę. Mimo tego drużyna zawsze potrzebuje swojego lidera, który poprowadzi ją do zwycięstwa – osoby odpowiedzialnej, mającej niezwykły hart ducha i wolę walki, a także potrafiącej funkcjonować pod presją i odwrócić losy nawet najtrudniejszego meczu. Taki właśnie powinien być kapitan każdego teamu. Pełni on również określone obowiązki. To z nim najczęściej rozmawiają sędziowie, bierze on również udział w losowaniu przed rozpoczęciem gry w celu wybrania strony pola i zespołu, który rozpocznie grę, a niekiedy także w losowaniu po zakończeniu meczu, a przed rozpoczęciem serii rzutów karnych. Jego znakiem rozpoznawczym jest opaska kapitana.

Opaski kapitana

Aktywne filtry

Opaska kapitana – wygląd i znaczenie

Opaski kapitana noszone są zazwyczaj na lewym przedramieniu, chociaż nie ma konkretnej zasady określającej miejsce, w którym ten symbol powinien się znajdować. Musi być ona odpowiednio elastyczna, a jednocześnie przylegająca do ciała, aby nie zsuwać się z niego ani go nie uciskać, co mogłoby przeszkadzać w grze. Najczęściej wykonana jest z poliestru i gumy oraz ma zapięcie na rzep, dzięki któremu łatwo jest ją regulować.
Opaska kapitana często przybiera wyraziste kolory, np. żółty, czerwony, zielony, czarny lub granatowy. Barwa opaski kapitana jest dowolna, należy jednak odpowiednio dobrać ją do koloru stroju drużyny, aby kontrastowała z resztą stroju i była dobrze widoczna.

Opaski kapitana – renomowani producenci

Opaskę kapitana w piłce nożnej nosi wyjątkowa osoba. Najczęściej ta rola przypada najbardziej doświadczonemu graczowi lub takiemu, który cieszy się największym autorytetem w grupie. Przed sezonem zostaje on wybrany przez członków zespołu lub trenera. Opaski dla kapitanów produkują renomowane marki sportowe. Opaska kapitana Puma występuje w kilku wariantach kolorystycznych z charakterystycznym znakiem firmy. Z kolei opaska kapitana Adidas ma nadrukowaną dużą literę „C” od angielskiego słowa captain. Dodatkowo została ozdobiona poziomymi paskami. Zarówno opaskę kapitana Adidas, jak i opaskę kapitana Puma cechuje wysoka jakość, która przekłada się na wygodę użytkowania oraz trwałość.
Zapraszamy na zakupy!