Adidas Classic | Buty piłkarskie | Kaiser / Mundial / World


Buty do piłki nożnej Copa Mundial (z hiszpańskiego Puchar Świata) zostały wypuszczone na rynek w 1979 roku. Zostały specjalnie zaprojektowane na FIFA World Cup w 1982 roku. Do dziś seria ta przeszła
bardzo niewiele zmian od czasu jej pierwszej produkcji w Scheinfeld, blisko Frankfurtu w Niemczech. Cechą charakterystyczną serii Adidas Copa Mundial jest najwyższej jakości cholewka wykonana z naturalnej skóry kangura. Dodatkowe skórzane podpory od pięty, które mają na celu poprawę wytrzymałości i stabilności. Ma równieższybkoschnącasyntetyczną wyściółkeipodeszwa zewnętrznaz bezpośredni wtryskiemdlamaksymalnego komfortu iidealniego dopasowania.Tesame właściwościtakżeposiada jego młodszy brat,AdidasKaiser5, alejest wykonany zpełnejskóry licowej, awięc równieżtańsze niżAdidasCopaMundial.
Do 2001 roku były to najlepiej sprzedające się buty do piłki nożnej na świecie. CopaMunialjestjużojcem chrzestnymwszystkichbutów piłkarskichinadal maswoją pozycjęw pierwszejlidzeobuwia piłkarskiego.
Seria Adidas World Cup jak i iwszystkie inne dzisiejsze modele butów, produkowana jest w kilku wersjach w zależności od przeznaczeniau (lanki, wkręty, turfy i halówki)
W dniu 30 września 2013 model ten doczekał się białej wersji. Inwersja kolorów na palecie stosowanych od 1982 r. Biały Adidas Copa Mundial zachował te same właściwości (najwyższej jakości miękkiej skóra naturalna z kangura, wzmocniona pięta i podeszwa. Jedyna różnica polega na odwróceniu kolorów, biała cholewka i czarne pasy. Oprócz tej wersji, Adidas wydał także pakiet  "Samba" w pięciu kolorach pasujących do koloru czterech głównych silosów adidas z serii F50.

Adidas Classic: Kaiser

Adidas Classic | Buty piłkarskie | Kaiser / Mundial / World

Aktywne filtry