Nike Mercurial Superfly 6 / 7 / Elite / Academy | Buty piłkarskie dla dzieci

Dlaczego w sporcie tak ważne jest odpowiednie obuwie? Przede wszystkim po to, żeby nie zrobić sobie krzywdy w trakcie treningu. Obuwie sportowe powinno być zawsze w odpowiednim rozmiarze. Zbyt ciasne buty sprawiają ból i narażają stopę na nieprzyjemne odciski i siniaki, za małe obuwie szybciej się też niszczy i utrudnia grę. Z kolei zbyt duży rozmiar to ryzyko, że stopa w bucie będzie się ślizgać albo but z niej po prostu spadnie w trakcie biegu. W zbyt dużych butach o wiele łatwiej też o potknięcie i narażenie się na różne urazy. Mimo że dzieci wciąż rosną i szybko wyrastają ze swoich butów, w przypadku dzieci zainteresowanych sportem, znalezienie dla nich butów w dobrym stylu i rozmiarze jest kluczowe dla ich bezpieczeństwa, a także sukcesu w trakcie gry.
Nike Junior Mercurial Superfly — buty z myślą o sportowcach

Firma Nike to doświadczony partner nie tylko znanych nazwisk w świecie sportu, to także ich towarzysz już na etapie tworzenia obuwia. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia techniki, a także dostępną wiedzę na temat oczekiwań i potrzeb sportowców w trakcie profesjonalnych treningów i zawodowych meczów, Nike tworzy buty przyszłości. Łączy w sobie doświadczenie w szyciu butów z wykorzystaniem najciekawszych materiałów do ich tworzenia. Profesjonalne buty dla sportowców to coś więcej niż tylko obuwie. To szansa na rozwijanie ogromnego potencjału w trakcie gry.

Nike Mercurial Superfly 6 / 7 / Elite / Academy | Buty piłkarskie dla dzieci

Aktywne filtry

Nike Mercurial Superfly dla dzieci zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby podeszwy zapewniały doskonałą przyczepność nie tylko na sztucznych, ale także i na naturalnych nawierzchniach trawiastych. Wyższa cholewka buta zapewnia lepszą stabilizację kostki w trakcie gry, a także zwiększoną ochronę przed skręceniami kostki w trakcie gry. Jest to również dodatkowa warstwa ochronna, zabezpieczająca przed przypadkowymi kopniakami przeciwników, w trakcie emocjonujących akcji. Co więcej, teksturowana i miękka syntetyczna cholewka ułatwia kontrolowanie piłki przy dużych prędkościach. Dobre obuwie, które posiada opływowy kształt, ułatwia rozwijanie dużych prędkości oraz realizację nawet najbardziej skomplikowanych zagrywek w trakcie gry.
Piłkarskie buty dziecięce Nike Mercurial Superfly — nie tylko dla profesjonalistów

Nie trzeba szkolić się w profesjonalnym klubie piłkarskim, żeby grać w butach Nike Junior Mercurial Superfly. To obuwie dla każdego miłośnika piłki nożnej, który chce zagwarantować sobie odpowiednią przyczepność na murawie w trakcie gry, a także poprawić swoją wydajność na murawie. Odpowiednie obuwie zapewnia amortyzację i ułatwia manewrowanie nawet po wilgotnej murawie. Najlepiej w takim przypadku sprawdzą się korki z wypustkami, zaprojektowane tak, żeby gwarantować właściwą przyczepność i zwrotność w trakcie gry.

Piłkarskie buty dziecięce Nike Mercurial Superfly to nie tylko narzędzie do lepszej gry, to także świetny, modny wygląd. Nike Mercurial Superfly dla dzieci występują w ciekawej gamie kolorystycznej, dzięki czemu wyróżniają się na tle innych butów i przyciągają wzrok. Dobrze wyglądają zarówno z jeansami, jak i z dresami, sprawdzą się na treningu, a także na co dzień.