close

Czapki piłkarskie z daszkiem | Dla dzieci | Męskie

Czapki piłkarskie z daszkiem | Dla dzieci | Męskie

Aktywne filtry

Czapka z daszkiem to ikoniczne nakrycie głowy o sportowym charakterze. Od jakiegoś czasu jest nie tylko chętnie wybierana przez osoby aktywne fizycznie, ale stała się jednym z najpopularniejszych dodatków zarówno do męskich, jak i kobiecych stylizacji.

Czapka z daszkiem – kto po nią sięga?

Jej początki sięgają lat 50. XX wieku, kiedy model ten został specjalnie zaprojektowany dla baseballistów, by za pomocą daszka chronić ich przed mocnym słońcem. Jednak po tego typu czapkę może sięgnąć praktycznie każdy. Będzie z pewnością przydatna dla turystów i spacerowiczów, niezależnie od tego, czy akurat wybierają się na szlak, czy może na staromiejski rynek.

Czapki z daszkiem mogą chronić zarówno przed przegrzaniem, jak i przelotną mżawką. Dlatego właśnie czapki te są nieodłącznym elementem wyposażenia wielu biegaczy, osób uprawiających nordic walking czy po prostu miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Czapki z daszkiem dla dzieci to natomiast wygodne, praktyczne i często bajecznie kolorowe nakrycie głowy dla najmłodszych.

Na jakie czapki z daszkiem postawić?

Czapka z daszkiem musi być przede wszystkim wygodna. Dlatego ważne, aby miała regulowane zapięcie z tyłu. Może być to zapięcie na klamerkę, rzep, zatrzaski, pasek z wypustkami i dziurkami czy inne rozwiązanie. Dzięki regulacji będzie można idealnie dopasować ją do wielkości i kształtu głowy.

Warto zwrócić również uwagę na materiał wykonania. Czapki z daszkiem szyje się z bawełny, lnu, poliestru i innych tkanin. Od gatunku materiału w głównej mierze będzie zależał komfort noszenia. Istotne, aby były one przewiewne i nie zatrzymywały wilgoci.

Czapki mogą mieć daszki o różnej wielkości i stopniu elastyczności. Niektóre można dowolnie wyginać, inne z kolei są całkowicie płaskie i sztywne. Możliwość dostosowania stopnia wygięcia może być cenna, gdy chcemy skutecznie chronić się przed słońcem lub dopasować czapkę do kształtu twarzy.
Tego rodzaju nakrycia głowy mogą być uniwersalne, tzw. unisex, lub przeznaczone dla konkretnych osób. Różnią się one wtedy nie tylko estetyką, ale również rozmiarem. Czapki z daszkiem męskie są z reguły nieco większe.

Stylowe i funkcjonalne czapki z daszkiem

Przy wyborze odpowiedniego nakrycia głowy, warto sięgać po produkty znanych i cenionych marek, wobec których możemy mieć pewność, że są modelami najwyższej jakości, solidnie przygotowanymi z dbałością o każdy szczegół. Dlatego warto wybierać czapki z daszkiem Nike.

Niektóre modele mają miękki i bardzo wygodny skośny splot, sześciopanelową konstrukcję zapewniającą trwałość, a do tego wyściełane otwory wentylacyjne. Dzięki temu czapki z daszkiem Nike świetnie się nosi. Zapewniają one także właściwą cyrkulację powietrza.

Męskie czapki z daszkiem Nike występują w kliku chętnie wybieranych kolorach, które pasują praktycznie do każdego stroju. Dodatkowo stylistyka nakryć głowy Nike jest minimalistyczna i łatwa do zestawiania z innymi elementami. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępnych na naszej stronie czapek z daszkiem oraz pozostałych produktów.