close

Filtruj według

Marka

Marka

Rodzaj

Rodzaj

Poziom

Poziom

Podeszwa

Podeszwa

Rodzaj wiązania

Rodzaj wiązania

Konstrukcja cholewki

Konstrukcja cholewki

Cholewka

Cholewka

Rozmiary butów Adidas

Rozmiary butów Adidas

Rozmiary butów Nike

Rozmiary butów Nike

Rozmiary butów Puma

Rozmiary butów Puma

Buty piłkarskie (obuwie sportowe) | Nike, Adidas | Korki, Halówki, Turfy

Od czasu kiedy powstał futbol, buty piłkarskie stały się głównym elementem wyposażenia każdego piłkarza. Na początku nie były zaprojektowane tak, jak są dzisiaj. Były duże i ciężkie. W dzisiejszych czasach materiał z którego stworzona jest cholewka obuwia piłkarskiego jest lekka i dobrze przylegająca do stopy. Producenci ciągle starają się stworzyć buty piłkarskie, które są lepszy od poprzednich, co powoduje ich nieustanny progres.
Bez względu na to w której lidze grasz, posiadanie wysokiej jakości sprzętu piłkarskiego jest wielką zaletą. Przy wyborze odpowiednich butów do piłki nożnej zależy w dużej mierze zajmowana pozycja na boisku, kształt twoich stóp, styl gry. Niektórzy lubią jak buty piłkarskie są optymalnie dopasowane, dając wsparcie stopą, co jest szczególnie ważne, jeśli ktoś chce mieć najlepsze czucie piłki zachowując bezpieczeństwo. Inni gracze wolą iść trochę na kompromis z komfortem wybierając lżejsze korki. Zaletą jest większe poczucie "wolności", szybkości i czucia piłki. Każdy ma swoje własne potrzeby i dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie buty.

Na naszej stronie masz możliwość znalezienia odpowiedniego dla siebie obuwia piłkarskiego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Tutaj można znaleźć wszystkie rodzaje butów piłkarskich, począwszy od butów halowych. przeznaczonych na trawę naturalną, sztuczną czy tartan, we wszystkich przedziałach cenowych. Od najlepszych "topowych" modeli do tańszych opcji, gdzie nie ma kompromisu co do jakości. Mamy wszystkie modele i sprzedajemy w super promocyjnych cenach. Od klasycznych butów piłkarskich po nowoczesne kolorowe buty, wyposażone w innowacyjne technologie, które gwarantują grę na najwyższym poziomie.

Buty piłkarskie (obuwie sportowe) | Nike, Adidas | Korki, Halówki, Turfy

Jest 561 produktów.

Pokazano 1-24 z 561 pozycji

Aktywne filtry

Ogromny wybór butów piłkarskich online w Fabryce Futbolu

Bez względu na to, w której lidze grasz, posiadanie odpowiedniego sprzętu jest wielką zaletą. Przy wyborze odpowiednich butów piłkarskich dużo zależy od tego, na jakiej pozycji grasz i jaki jest kształt Twoich stóp. Ma to ogromny wpływ na optymalne dopasowanie i czucia piłki. Niektórzy lubią, gdy buty są wygodne i zapewniają wsparcie dla stopy, jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy dużo trenować w wybranych butach piłkarskich. Inni gracze wolą pójść na kompromis z wygodą i kupują lżejsze buty piłkarskich. Lżejszy buty dają większą szybkość, przyśpieszenie, lepsze wyczucie piłki. Każdy ma własne potrzeby, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich butów piłkarskich.

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór butów piłkarskich! Mamy obuwie piłkarskie prawie każdej marki, która obejmuje znane marki, takie jak Nike, adidas i PUMA, ale także mniej znane marki, takie jak Mizuno i New Balance. Bez względu na Twoje preferencje, jesteśmy pewni, że w naszym asortymencie mamy coś, co będzie dla Ciebie idealne. Ośmielamy się to mówić z wielkim przekonaniem, dlatego, że szanujemy Twoje preferencje i jesteśmy dumni z tego, że zaspokajamy każdą Waszą potrzebę.

Wybierz odpowiednie buty piłkarskie

Buty piłkarskie to niezbędny element wyposażenia każdego piłkarza. Dobre buty piłkarskie zapewniają przyczepność do murawy, umożliwiają precyzyjne kierowanie piłką i zapobiegają kontuzjom. Wybierając buty piłkarskie, warto zwrócić uwagę na ich rodzaj, rozmiar, fason oraz firmę, która je produkuje. Na rynku dostępne są buty piłkarskie przeznaczone dla różnych typów nawierzchni - od twardych, po miękkie i sztuczne. Wśród popularnych marek butów piłkarskich znajdują się Nike, Adidas, Puma. Dzięki odpowiedniemu doborowi butów piłkarskich każdy piłkarz może cieszyć się komfortem, bezpieczeństwem oraz lepszą grą na boisku. Teraz, aby ułatwić Ci podejmowanie decyzji, przeprowadzimy Cię przez najważniejsze czynniki, o których należy pamiętać, szukając nowej pary butów piłkarskich.

Jaka jest różnica między różnymi konfiguracjami korków?

Po pierwsze, zastanów się, na jakiej powierzchni będą używane Twoje buty piłkarskie, ponieważ niewłaściwy wybór w nowych butach może mieć nie tylko negatywny wpływ na ich działanie, ale także wpłynie na Twoje prawo do ich zwrotu w przypadku ich pęknięcia. w okresie gwarancyjnym.

Buty piłkarskie z podeszwą FG na twardą trawę

Na naturalne boiska trawiaste zalecamy podeszwę oznaczoną symbolem FG, która jest najpopularniejszą podeszwą do butów piłkarskich. FG to skrót od twardych nawierzchni (Firm Ground). Kołki w takich podeszwach  są zaprojektowane tak, aby wnikały w trawę i zapewniały najlepszą możliwą przyczepność, a jednocześnie równomiernie rozprowadzały nacisk na liczne kołki, aby zwiększyć amortyzację.

Buty piłkarskie oznaczone symbolem SG na miękkie nawierzchnie trawiaste

Jeśli grasz głównie na mokrej lub miękkiej trawie, zalecamy używanie butów piłkarskich ze podeszwą SG, to skrót od miękkiego podłoża (Soft Ground) i dlatego najlepiej nadaje się na mokre, nawet błotniste, trawiaste boiska. Konfiguracja kołków obejmuje mniejszą powierzchnię, ale dłuższe kołki są zaprojektowane tak, aby trzymały się mokrej nawierzchni i zapewniały lepszą przyczepność bez zbierania zbyt wielu grudek trawy i brudu. Jednak podeszwy SG mogą być używane tylko na mokrej nawierzchni, ponieważ długie korki, często wykonane z metalu, oferują niewielką amortyzację. Jeśli są używane na twardych boiskach, mogą okazać się bardzo szkodliwe dla stóp i stawów w nogach.

Korki piłkarskie AG do nawierzchni ze sztucznej trawy

Jeśli nie grasz na boiskach z trawy naturalnej, twardych lub miękkich, prawdopodobnie będziesz grać na sztucznych boiskach typu orlik. Jeśli tak jest, powinieneś szukać butów piłkarskich z podeszwą AG skrótem od angielskiej nazwy Artificial Grass. Podeszwy AG charakteryzują się licznymi krótszymi kołkami, które zwiększają amortyzację i zapewniają lepszą przyczepność na sztucznej powierzchni.

Buty piłkarskie z podeszwą IC na korty i nawierzchnie halowe

Futsal staje się coraz bardziej popularny i jeśli chcesz zdominować boiska halowe, potrzebujesz pary butów do futsalu wyposażonych w podeszwę IC. To skrót od Indoor oznaczający powierzchnie halowe. Podeszwy zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać najlepszą możliwą przyczepność bez pozostawiania śladów na powierzchni.

Buty piłkarskie TF do nawierzchni typu turf

Ostatnim symbolem podeszwy do rozważenia jest TF, która jest przeznaczona do użytku na sztucznej nawierzchni tartanowej i powierzchniach przypominających murawę. Zazwyczaj te buty piłkarskie TF nie będą miały żadnych faktycznych kołków, ale będą miały raczej wytrzymałą podeszwę na zdzieranie.

Jaki materiał wybrać?

Już powinieneś być w stanie rozpoznać i rozróżnić różne typy podeszew stosowanych w butach piłkarskich, ale teraz skupiamy się na cholewkach. Buty piłkarskie są dostępne z różnymi cholewkami, przy czym najpopularniejsze to skóra, mikrofibra i dzianina. Tutaj wyjaśnimy różnice oraz zalety każdej cholewki.

Buty piłkarskie ze skórzaną cholewką

W historii butów piłkarskich najczęściej używaną cholewką jest skóra, czy to cielęca, czy z kangura. Łatwo jest dostrzec zalety butów piłkarskich ze skórzaną cholewką, ponieważ naturalny materiał dopasowuje się do kształtu stopy i zapewnia indywidualne i niezwykle wygodne dopasowanie. Skóra ma właściwości rozciągające, dlatego należy pamiętać, że po pewnym użyciu buty będą się nieco rozszerzać. Pamiętaj o tym przy wyborze rozmiaru, ponieważ kupując skórzane buty piłkarskie, powinieneś dążyć do ciasnego, dopasowanego rozmiaru, nie zostawiaj luzu, ponieważ będą się rozszerzać. Jeśli chodzi o wydajność, skóra zapewnia miękki i elegancki dotyk na piłce, więc jeśli to jedno z kryteriów na Twojej liście, możesz być pewien, że zostaną one spełnione, jeśli zdecydujesz się na parę skórzanych butów piłkarskich.

Buty piłkarskie z cholewką z mikrofibry / materiału syntetycznego

Cholewka z mikrofibry na butach piłkarskich przeszła ogromną ewolucję przez lata, a wiele dostępnych butów piłkarskich z materiału syntetycznego naśladuje skórę pod wieloma względami. Nie należy jednak mylić tych dwóch, ponieważ różnią się one również w wielu aspektach. Przede wszystkim buty piłkarskie z mikrofibry nie rozszerzają się tak samo, jak skórzane buty piłkarskie, o czym należy pamiętać przy ustalaniu rozmiaru. Ogólne dopasowanie pozostaje takie samo przez cały okres użytkowania butów, dlatego należy dążyć do dopasowania z lekkim luzem, w modelach wyższych możesz jednak oczekiwać, że cholewka z mikrofibry dopasuje się do stopy, zapewniając w ten sposób całkowicie indywidualne dopasowanie.
Jeśli chodzi o wyczucie piłki butów piłkarskich z cholewką z mikrofibry, ogólnie uważa się, że jest on bardziej precyzyjny niż np. skórzane buty piłkarskie. Co więcej, cholewki z mikrofibry są lżejsze niż cholewki ze skóry, a jeśli lubisz lekkie i precyzyjne buty piłkarskie, zdecydowanie powinieneś rozważyć wybór cholewki syntetycznej w butach piłkarskich.

Buty piłkarskie z dzianinową cholewką

Jedną z najnowszych innowacji na rynku butów piłkarskich jest wprowadzenie cholewki z dzianiny. Zanim zaczniesz wyobrażać sobie buty piłkarskie wykonane z materiału, ustalmy jasno, cholewka składa się z dzianiny z mikrofibry, a nie z przędzy! Ale to, co wnoszą dzianinowe cholewki, jest dość wyjątkowe, więc oto, czego możesz się spodziewać. Dzięki dzianinowej cholewce możesz oczekiwać niesamowitej swobody ruchów dla stóp, ponieważ cholewka podąża za nawet najmniejszym ruchem. Tak więc, jeśli szukasz butów piłkarskich, które bardziej przypominają wsuwanie się w skarpetkę niż but, poważnie powinieneś rozważyć sznurowanie butów z dzianinową cholewką.

Wybór odpowiedniego rozmiaru butów piłkarskich

Jeśli przeczytałeś tak daleko, mam nadzieję, że zechcesz poczytać trochę więcej. W całym powyższym artykule o rozmiarze wspominano sporadycznie, a wybór odpowiedniego rozmiaru jest oczywiście najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowej pary butów piłkarskich przez Internet. Nie możemy zagwarantować, że w końcu uzyskasz właściwy rozmiar, ale z pewnością możemy zwiększyć Twoje szanse. Po pierwsze, musisz mieć świadomość, że prawie każdy but piłkarski jest produkowany w różnych odmianach; dla dzieci, kobiet i mężczyzn o odpowiednich rozpiętościach. Dziecięce buty piłkarskie są odpowiednio odnotowane na naszej stronie, ponieważ w nazwie danego modelu pojawi się słowo skrót JR. Pozostałe buty piłkarskie na naszej stronie są w rozmiarach dla dorosłych, chyba że podano inaczej.

Kompletny przewodnik po rozmiarach butów piłkarskich

Kiedy powiedzieliśmy, że chcemy zwiększyć Twoje szanse na dobranie odpowiedniego rozmiaru butów piłkarskich, nie żartowaliśmy. Zmierzyliśmy każdy but piłkarski z naszej oferty i zebraliśmy wszystkie wyniki w naszym przewodniku po rozmiarach. Za każdym razem, gdy znajdziesz się na stronie produktu, patrząc na konkretne buty piłkarskie, po prawej stronie będziesz widział jego rozmiar Euro i przypisaną długość wkładki w cm. Jeśli nadal szukasz wskazówek, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta przez telefon, e-mail lub messenger czat na żywo!

Jak czyścić buty piłkarskie i przedłużyć ich żywotność

Buty piłkarskie są pod stałą presją. Buty muszą nie tylko przenosić ciężar podczas biegania z dużą prędkością, z miejsca na miejsce, pod różnymi kątami, co wymaga wyjątkowej elastyczności, ale także muszą wytrzymać kopanie piłki i blokowanie. Wszystkie te aspekty powodują, że buty są narażone na ekstremalny nacisk. Chociaż nie możemy zagwarantować, że Twoje buty będą służyć przez całe życie, nadal możemy udzielić Ci porady, jak wyczyścić i przedłużyć żywotność.

Prawidłowa konserwacja jest niezbędna, aby w pełni wykorzystać swoje buty piłkarskie. Utrzymuj je czyste po każdym treningu lub meczu, wykonując poniższe czynności.

  • Po pierwsze, potrzebujesz następujących narzędzi: wiaderko z wodą, miękki ręcznik i miękka szczotka, polecamy szczotka z naturalnego włosia lub szczotka polipropylenowa. Jeśli grasz w skórzanych butach, będziesz również potrzebować skórzanego balsamu.
  • Po drugie zanurz szczotkę w wodzie i zacznij szorować. Pamiętaj, aby usunąć cały brud, a zwłaszcza z miejsca, w którym cholewka styka się z podeszwą.
  • Po trzecie, weź ręcznik i wytrzyj wodę.
  • Po czwarte, pozwól butom wyschnąć naturalnie. Uwaga, nie kładź butów w pobliżu kaloryferów lub szafy grzewczej. Spowoduje to uszkodzenie butów, a zwłaszcza butów skórzanych, ponieważ skóra może wyschnąć. Dobrą sztuczką jest włożenie do butów starej gazety, która wchłonie pozostałą wodę.
  • Po piąte, jeśli grasz w skórzanych butach, dobrą sztuczką jest dodanie skórzanego balsamu. Pozostaw balsam na butach na 12-24 godziny. Zalecamy dodawanie balsamu skórzanego 1 - 2 razy w miesiącu.

Ogromny wybór butów piłkarskich największych marek

W Fabryce Futbolu mamy ogromny wybór butów piłkarskich różnych marek, ale jakie są topowe modele każdej marki? Jeśli chcesz wiedzieć, czytaj dalej:)

Buty piłkarskie Nike

Nike to zdecydowanie jedna z największych piłkarskich marek na świecie. W 1971 roku Nike wypuściło swoje pierwsze buty piłkarski. Od tego czasu popularność Nike rośnie nie tylko wśród graczy i konsumentów. Nike sponsorowało niektórych z największych graczy, którzy kiedykolwiek chodzili po ziemi, między innymi Ronaldo, Ronaldinho i Thierry Henry. Najlepsze modele butów piłkarskich Nike to Hypervenom, Magista, Mercurial, Phantom i Tiempo.

Buty piłkarskie Adidas

Adidas powstał w 1949 roku, ale dopiero w 1953 roku adidas wypuścił swój pierwszy but piłkarski, Argentinia. Od tego czasu adidas stał się znany na całym świecie ze swojej jakości i innowacyjności. Topowe modele adidas to X Ghosted, ACE, Copa, Nemeziz i Predator.

Buty piłkarskie PUMA

PUMA wypuściła swoje pierwsze buty piłkarskie SUPER ATOM w 1952 roku. Były to pierwsze na świecie buty z wkręcanymi ćwiekami. Od 1952 roku wiele wydarzyło się w firmie PUMA. Dziś nie widzimy SUPER ATOM wśród ich topowych modeli, ale zamiast tego możemy wymienić takie buty jak Future, King, ONE i evoPOWER - wszystkie światowej klasy buty.

Buty piłkarskie New Balance

Mimo że New Balance jest stosunkowo nową marką w świecie piłki nożnej, firma już zadomowiła się w absolutnej elicie. Dzięki doświadczeniu z butów do biegania firma New Balance wprowadziła niezwykle wygodne buty piłkarskie o doskonałym dopasowaniu. Najlepsze modele New Balance to Dispatch, Pro i evoTOUCH Pro.